KONST / Litografier / Litografi 14997362
*
nr 1499 7362
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 7/290, -76. Bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 18:21:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 18:16:03
1
100 kr
31/10 10:17:25
2
350 kr
31/10 17:48:32
3
200 kr
31/10 17:48:32
2
250 kr (Budbetjänt)
31/10 17:48:41
3
300 kr
31/10 17:48:41
2
350 kr (Budbetjänt)
31/10 17:50:37
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Brita Streijffert
nr 1499 7362
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 7/290, -76. Bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 18:16:03 | 1 | 100 kr |
| 31/10 10:17:25 | 2 | 350 kr |
| 31/10 17:48:32 | 3 | 200 kr |
| 31/10 17:48:32 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 31/10 17:48:41 | 3 | 300 kr |
| 31/10 17:48:41 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 31/10 17:50:37 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Brita Streijffert
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.Läs mer om Brita Streijffert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita streijffert grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



